Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Dilshod NazarvReprezentant Republiki Tadżykistanu w rzucie młotem zdobył brązowy medal w odbywających się w Monterey we Francji zawodach Grand Prix. Dilshod Nazarov wywalczył 3. miejsce dzięki rzutowi na odległość 77,7. W zeszłym seoznie Nazarovowi udało się wypełnić olimpijskie minimum i jest on jednym z zawodników reprezentacji Tadżykistanu na tegoroczne Igrzyska olimpijskie w Londynie.

W zawodach w Monterey pierwsze miejsce zająl Paweł Fajeka z Polski, a tuż zanim uplasował się Christian Pars z Węgier.

Po skutecznych startach w zawodach w Brazylii i Japonii azarov próbował swoich sił w Pucharze Świata IAAF w Ostrawie, gdzie zajal 10. miejsce z powodu złego stanu zdrowia.

Kolejna runda Grand Prix odbędzie się w Dakarze w połowie czerwca.

Tadżycki komitet olimpijski, by zmobilizować swoich zawodników obiecał każdemu reprezentantowi, który zdobędzie złoty medal apartament w centrum Dushanbe.