Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Powstaną Turecko-Tadżyckie biura turystyczne?Jak czytamy w informacji prasowej przesłanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tadżykistanu, w dniu 5 grudnia w Ankarze tadżycki ambasador w Turcji, Farrukh Sharipov spotkał się z tureckim Ministrem Kultury i Turystyki Ertugulem Gunayem . W trakcie spotkania omówiono szeroki zakres zagadnień dotyczących wzajemnej współpracy pomiędzy Tadżykistanem i Turcją w dziedzinie kultury i turystyki.

Panowie podczas spotkania szczególną uwagę poświęcili kwestii wspólnych wystaw, szkoleniom personelu w branży turystycznej w Turcji oraz w Tadżykistanie, a także wspólne zorganizowanie Dni Kultury.

Oba kraje wyraziły zainteresowanie rozwojem wzajemnej współpracy pomiędzy oboma krajami w dziedzinie turystyki. Rozważano również możliwość uruchomienia wspólnych przedsiębiorstw turystycznych.

Ministerstwo Kultury i Turystyki działa w ramach Rządu Republiki Turcji i jest odpowiedzialne za sprawy kulturalne i turystyczne Republiki Tureckiej. Ertugul Gunay kieruje ministerstwem od 2008 roku.

Źródło: Asia plus