Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżykistan już dziś pełnoprawnym członkiem WTOTadżykistan najprawdopodobniej już dzisiaj stanie się pełnoprawnym członkiem Światowej Organizacji Handlu (WTO). Jak czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnej stronie prezydenckiej, prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, który jest obecnie w Genewie, uczestniczy w posiedzeniu Rady Generalnej WTO w sprawie przystąpienia do Tadżykistanu, która odbędzie się w dzisiaj w Genewie.


Przystąpienie Tadżykistanu do WTO zostało zatwierdzone 26 października 2012 roku, kiedy grupa powołana do prac nad przystąpieniem tego kraju do WTO, pod  przewodnictwem Ambasadora Clyda Kulla (Estonia), zatwierdziła w referendum, pakiet zawierający reformy systemu handlu Tadżykistanu oraz regulacje dostępu do rynku towarów i usług.


Grupa przesłała swoją rekomendację przystąpienia do Rady Generalnej WTO, która w dniu dzisiejszym odbędzie posiedzenie w sprawie przystąpienia Tadżykistanu do Międzynarodowej Organizacji Handlu. Tadżykistan będzie 58. członkiem Światowej Organizacji Handlu.


Tadżykistan złożył wniosek o członkostwo w WTO w dniu 29 maja 2001 roku.

źródło: asiaplus