Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

 

Więzień w Khujand pociął się w ramach protestu przeciw torturomUghuloy Boltaboyeva, matka Qurbonaliego Boltaboyeva, więźnia kolonii karnej w Khujand powiedziała w wywiadzie z  portalem Azja-Plus, że we wtorek jest syn w ramach protestu przeciw torturom i przemocy wobec więźniów dokonał licznych ostrych cięć na swoim ciele. Jak mówi, jest straszy syn, podczas ostatnich odwiedzin Qurbonaliego  zauważył na jego rękach i nogach ślady bicia.

 


Matka dodała, że w ostatnią sobotę  otrzymała alarmujące wiadomości, że Qurbonali nie mógł znieść tortur i złego traktowania i pociął się żyletką.

Pani Boltaboyeva powiedziała jej syn został skazany na 24 lat więzienia za rozbój i bandytyzm w 2008 roku.

Qurbonali Boltaboyev spędził pierwsze cztery lata swojej kary w koloni karnej w Vahdat, jednak niedawno został przeniesiony do innej kolonii karnej w Khujand.

 

Dilovar Arabov, dyrektor kolonii karnej w  Khujand potwierdził, że 7 grudnia i więźnia zaobserwowano rany powstałe najprawdopodobniej na skutek cięć żyletką.


Przypomnimy, że krewni niektórych więźniów, którzy zostali przeniesieni z zakładów karnych w Duszanbe i Vahdat do kolonii karnej w Khujand w zeszłym miesiącu zostali tam pobici i byli poddawani torturom.

źródło: asiaplus