Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

 

Kolejne zatrzymania w związku z rozprowadzaniem narkotykówTrzy operacje przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego (SCNS) doprowadziły  do przejęcia bardzo dużej ilości narkotyków w Khatlon prowincji i Duszanbe. Działania zostały przeprowadzone w ciągu ostatnich czterech dni, a jak poinformowało biuro prasowe  SCNS, funkcjonariusze  znaleźli i zatrzymali 226 kg narkotyków. Dwie z tych operacji zostało przeprowadzone na terenach przygranicznych Panj i Qumsangir w południowej prowincji Khatlon a trzecia akcja  miała miejsce w Duszanbe.

 W operacji przeprowadzanej przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej w dzielnicy Panj rannych zostało kilku afgańskich przemytników. Funkcjonariusze znaleźli tam największą ilość narkotyków bo aż 176 kg haszyszu oraz broń.

W dzielnicy Qumsangir, funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa wspólnie z strażą  graniczną  zatrzymali obywatela Afganistanu, Shamsiddina waladi Kholmuroda który w trakcie nielegalnego przekroczenia granicy przemycał 9,5 kg surowego opium.

 


Trzecia operacja przeprowadzona w Duszanbe poskutkowała zatrzymaniem trzech osób-  Ikromiddin Khudoinazarov, Khurshed Rasoulov i Karim Karimow - zostali aresztowani pod zarzutem rozprowadzania narkotyków. Znaleziono przy nich 80 opakowań środka odurzającego, a także około 40 kg haszyszu.


Od początku tego roku, funkcjonariusze z SCNS wspólnie ze strażą graniczną zajęli ponad  3.180 kilogramów narkotyków.

źródło: asiaplus