Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Japonia wspiera edukacje i medycynę w TadżykistanieJak dotąd, rząd Japonii aktywnie wspiera wiele projektów w różnych dziedzinach w Tadżykistanie. Jak podaje ambasada Japonii w Duszanbe, w czwartek 13 grudnia, Hiroyuki Imahashi, Ambasador  Japonii w Tadżykistanie podpisał umowy o dofinansowanie dla 5 różnych projektów na rzecz wsparcia sektora edukacji w dzielnicach Spitamen  i Shouroobod, jak również wsparcia ochrony  zdrowia w Shahrinav, Murgab oraz w Ishkashim.

Wszystkie projekty mają być realizowane przez Tadżyków i tadżyckie firmy. Poprawa w sektorze edukacji będzie procesem długofalowym, ale w zamierzeniu ma przynieść pozytywny wpływ na życie dzieci, jak również społeczności lokalne na wspieranych obszarach. Co więcej, wsparcie, ma zapewnić odpowiednie i niezawodne usługi medyczne które powinny być podstawowym prawem człowieka.

Rząd Japonii jest chętny do kontynuowania wsparcia dla stworzenia lepszego świata dla i wspólnie z mieszkańcami Tadżykistanu.

Grant Assistance for Grass-roots Human Security Projects (GGP) przyznawany jest dla samorządów, instytucji edukacyjnych / medycznych i międzynarodowych organizacji pozarządowych w krajach rozwijających się. GGP wspiera również sektory bezpieczeństwa na poziomie lokalnym. Od 1996 roku, GGP przeznaczyło ponad  22 mln euro na 290 projektów w Tadżykistanie.

więcej: asia-plus