Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Po raz kolejny tadżyckie władze blokują strony internetowePo raz kolejny niepokojące wieści docierają do nas z Tadżykistanu. Władze tego kraju w dni 24 grudnia zablokowały ponad sto stron internetowych, odcinając w ten sposób tadżyckim internautom dostęp m.in do serwisów społecznościowych, portali muzycznych i filmowych a także do portali informacyjnych. Jak podają niektóre źródła do dostawców internetowych już w piątek 21 grudnia trafiła "czarna lista" z adresami stron które Agencja Komunikacji rozkazała zablokować. W sumie na 'czarnej liście znajduje się 131 stron"Jak mówią dostawcy internetowi, wśród stron zakwalifikowanych do ocenzurowania przez Agencję Komunikacji działającą w ramach Rządu Tadżykistanu, znajdują się głównie portale gdzie zamieszczane są filmy i muzyka.

Rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti, donosi, że rosyjskie portale społecznościowe, takie jak "Vkontakte" i "Odnoklassniki" również znajdują się na czarnej liście stron które zostały zablokowane.

Twitter również znalazł się na liście do zablokowania, wśród popularnych stron znajduje siętam również : topvideo.tj, wersja tadżycki z YouTube.

źródło: asiaplus