Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

E. Rachmon złożył noworoczne życzeniaW noworocznym przemówieniu do narodu, prezydent Emomali Rachmon złożył serdeczne życzenia wszystkim obywatelom Tadżykistanu a także odnotował, że ubiegły 2012 rok, był korzystnym i owocnym okresem w historii kraju. W telewizyjnym wystąpieniu w dniu 31 grudnia prezydent mówił również o 2 ważnych rocznicach które obchodzono w 21 roku niepodległości Tadżykistanu. Mowa tu o 15 rocznicy Narodowego Dnia Jedności oraz 20 rocznicy 16 posiedzenia Shuroi Oil ( byłego tadżyckiego parlamentu)."Dzięki tym ważnym wydarzeniom historycznym, możemy podjąć wszelkie niezbędne działania w celu zapewnienia  pokoju, stabilności i jedności w naszej Ojczyźnie a także zatroszczyć się o wzmocnienie podstaw narodowej państwowości i stopniowe uniezależnianie rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju", podkreślił Emomali Rachmon.

Jak zaznaczył tadżycki prezydent, jednym z ważniejszych osiągnięć Tadżykistanu w 2012 roku było przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Rachmon powiedział, że przystąpienie do WTO jest ważnym krokiem w kierunku dalszej poprawy wizerunku Tadżykistanu i tadżyckich dyplomatów na arenie międzynarodowej.

Kolejnym wydarzeniem, o którym podczas swojego wystąpienia wspomniał prezydent było oddanie ponad 5000 metrowego tunelu Shariston.

źródło: asiaplus