Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycki parlament w sprawie ratyfikowania porozumienia o Tadżykistanu do WTORada Niższej Izby Parlamentu Tadżykistanu (Majlisi Namoyandagon) podczas posiedzenia w dniu 7 stycznia rozważała kwestię ratyfikacji porozumienia w sprawie przyjęcia Tadżykistanu do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Jak poinformował rzecznik prasowy Majlisi Namoyandagon, Muhammadato Sultonov, posłowie uznali, że porozumienie wymaga wprowadzenia pewnych poprawek dostosowujących je do krajowych przepisów odnośnie policji, obowiązków państwowych, hipotek i innych dokumentów prawnych.


Wszystkie te kwestie będą rozpatrywane na następnej regularnej sesji Namoyandagon Majlisi która odbędzie się 9 stycznia, powiedział Sultonov.

Przypominamy, że  prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon i dyrektor generalny Światowej Organizacji Handlu, Pascal Lamy podpisali protokół w sprawie przystąpienia Tadżykistanu do tej międzynarodowej organizacji podaczas ceremonii w Genewie w dniu 10 grudnia 2012 roku. Negocjacje prowadzone przez Tadżykistan w sprawie przystąpienia  do WTO trwał 11 lat. Tadżykistan stał się przez to drugim środkowoazjatyckim krajem, zaraz po Kirgistanie przyjętym do WTO.

Kirgistan stał się członkiem WTO w 1998 roku.