Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Dilszod Nazarow zdobył srebro w JaponiiW niedzielę, 5 maja znany w Tadżykistanie sportowiec w konkurencji rzut młotem, Dilszod Nazarow zdobył srebrny medal rzucając młot na odległość 77,61 metrów podczas  Seiko Japanese Golden Grand Prix, które są częścią IAAF World Challenge. Dilszod Nazarow został pokonany przez Czecha, Lukasa Melicha który uzyska wynik 79.00 metrów. Pokonał za to rosyjskiego miotacza  Siergieja Litwinowa który z wynikiem 76,49 metrów zajął trzecie miejsce.


Golden Grand Prix Kawasaki (dawniej Kawasaki Super Meet)- jest to impreza lekkoatletyczna rozgrywana w mieście Kawasaki, wchodząca w skład cyklu zawodów World Challenge Meetings. Po raz pierwszy zawody zorganizowano w 2011 roku, kiedy to głównym sponsorem była firma Seiko

Dilszod Nazarow (tadż. Дилшод Назаров; ur. 6 maja 1982) – tadżycki lekkoatleta, młociarz. Nazaraow trzykrotnie reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich, w 2004 podczas igrzysk w Atenach spalił wszystkie 3 próby w eliminacjach nie awansując do finału. Cztery lata później w Pekinie uplasował się na 11. pozycji. W 2012 zajął 10. lokatę podczas igrzysk w Londynie. Oprócz kariery zawodniczej jest także prezydentem Tadżyckiego Związku Lekkoatletycznego. Rekord życiowy tego sportowca w rzucie młotem wynosi 80,3 m. i został uzyskany w 2011r.

źródło: asiaplus, wikipedia