Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycka delegacja uczestniczyła w pierwszym Forum Młodzieży EurazjiW stolicy Armenii, Erewaniu odbyło się Forum Młodzieży Eurazji w którym uczestniczyła również delegacja z Tadżykistanu. Forum zorganizowane przez Unię Młodzieży z państw WNP odbyło się w dniu 26 kwietnia. Głównym celem imprezy było zwrócenie uwagi młodego pokolenia na aktualne problemy przed którymi stoją kraje poradzieckie oraz tendencje w kierunku wspólnego rozwoju społeczności zaprzyjaźnionych państw.


W forum uczestniczyły delegacje Armenii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Rosji oraz Tadżykistanu.
W skład delegacji Tadżykistanu weszli między innymi przedstawiciele Narodowego Banku Tadżykistanu (NBT), Tojik Sodirot Bonk (TSB), Tadycko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego (RTSU), Uniwersytetu Narodowego i Telecom Technology.

Jak poinformował Tadżycki Bank Centralny w komunikacie prasowym forum młodzieży z państw WNP pod tytułem "One Step Closer" zostało poświęcone integracji w obszarze Eurazji i głównie temu tematowi zostały podporządkowane debaty.

Forum zakończył się podpisaniem porozumienia w sprawie utworzenia Wielonarodowego Ruchu, który zjednoczy młodzież z różnych krajów wokół idei integracji Eurazji.

źródło: asia plus