Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Duszanbe odbywają się dwudniowe zawody w recytowaniu KoranuPonad 100 recytatorów w wieku poniżej 25 lat ze wszystkich regionów kraju weźmie udział w konkursie recytowania Świętej Księgi Islamu- Koranu. "Konkurs jest organizowany przez Tadżycki Instytut Islamu we współpracy ze Stowarzyszeniem Zapamiętywania  Świętego Koranu ( stowarzyszenie z Arabii Saudyjskiej) oraz przy wsparciu islamskich uczonych z Tadżykistanu i Arabii Saudyjskiej którzy jako komisja będą oceniać uczestników” powiedział członek Tadżyckiego Instytutu Islamu w wywiadzie z portalem Asia-Plus.


Duszanbe już w zeszłym roku było gospodarzem konkursu recytacji Koranu przez muzułmanów pochodzących z państw WNP. Wówczas do stolicy Tadżykistanu przybyło 42 recytatorów w wieku od 6 do 25 lat .

Po za tym, podczas 19. Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Koranu który odbył się w 2011 roku w stolicy Egiptu,  Kairze wśród laureatów znalazło się dwóch obywateli Tadżykistanu.  W tym prestiżowym konkursie zorganizowanym dwa lata temu udział wzięło ponad 100 przedstawicieli z Azji, Europy i Afryki.

źródło: Asia Plus