Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Zayd Saidov oskarżony o kradzieże i poligamieWybory prezydenckie w Tadżykistanie coraz bliżej, więc polityków stanowiących jakieś zagrożenie dla obecnego prezydenta E. Rachmona należy uciszyć. Przykład tego typu polityki mogliśmy zaobserwować dzisiaj, kiedy to prokuratorzy oskarżyli Zayda Saidova, byłego ministra przemysłu o kradzieże i poligamię. Jak donosi Radio Liberty, oskarżenia podyktowane są najprawdopodobniej niedawnymi decyzjami Saidova, który poinformował o planach założenia politycznej partii opozycyjnej.


Tadżycka Agencja Antykorupcyjna Tadżykistanu poinformowała, że Toj Sokhtmon International ( firma w której udziały posiada Saidov) fałszowała dokumety i dokonała kradzieży na ponad 400 000 dolarów z funduszu miasta podczas budowy najwyższej wieży w stolicy Tadżykistanu,  Duszanbe Plaza.

W międzyczasie, w dniu 11 maja prokuratorzy przeszukali dom Saidova i oskarżyli go o poligamię.

Saidov  twierdzi, że jest niewinny, a zarzuty skierowane przeciwko niemu są częścią rosnącej presji stosowanej przez organy państwowe, wywołane jego planami odnośnie utworzenia partii opozycyjnej.

źródło: asia plus