Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tajik Air otwiera połaczenie do New DelhiPaństwowe linie lotnicze w Tadżykistanie, Tajik Air już niedługo planują wznowić połączenie lotnicze z New Delhi w Indiach.  Jak poinformował Tajk Air, pierwsi pasażerowie będą mieli okazję wsiąść na pokład samolotu i polecieć w tym kierunku już 31 maja. Loty planowo mają odbywać się raz w tygodniu - w piątki. Cena biletu wyniesie 1450 Somoni.


Przypominamy, że połączenie lotnicze na trasie Duszanbe-New Delhi zostało otwarte  w dniu 29 czerwca 2012 roku, lecz tadżycki przewoźnik zawiesił loty w dniu 27 października 2012 roku ze względu na brak pasażerów.

Tajik Air (dawniej Tajikistan Airlines) – tadżyckie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Duszanbe. Głównym węzłem jest Port lotniczy Duszanbe. Użytkują samoloty marki Tupolew, Antonow, Boeing i Jakowlew.

Tajik Air na chwilę obecną lata do następujących miejsc: Chiny (Urumczi), Iran (Teheran, Mashhad), Kazachstan (Almaty), Kirgistan (Biszkek), Rosja (Irkuck, Moskwa, Nowosybirsk, St Petersburg, Samara, Soczi, Surgut, a Jekaterynburg) ; Tadżykistan (Khorog i Khujand) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (Sharjah).

źródło: asia plus