Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Shukurjon Zuhurov, przewodniczący Majlisi Namoyandagon (Niższa Izba Parlamentu Tadżykistanu), przyjął delegację parlamentarną z Korei Południowej której przewodniczył Kim Tanyon, szefa Koreańsko-Tadżyckiej grupy przyjaźni. Jak poinformował rzecznik prasowy Tadżyckiego parlamentu Muhammadato Sultonov. podczas spotkania omówiono szeroki zakres zagadnień związanych z parlamentarną i gospodarczą współpracą między oboma krajami.Muhammadato Sultonov  powiedział, że wśród głównych tematów spotkania była kwestia ustanowienia porozumienia w sprawie migracji zarobkowej między Tadżykistanem i Koreą Południową.

Zuhurov poinformował koreańskich parlamentarzystów o potencjale tadżyckiej siły roboczej i przypomniał im, że kwestia ustanowienia współpracy migracyjnej pomiędzy oboma krajami była już omawiana na spotkaniu z koreańskim ministrem pracy w Seulu w 2011 roku.

Tadżycki parlamentarzysta wezwał również stronę Koreańskąj do bardziej aktywnego udziału w realizacji projektów inwestycyjnych w Tadżykistanie. Przedstawił on m.in. sektory energetyczny, przemysłowy i telekomunikacyjny, jako obszary, które mogłyby napędzać wzajemny handel między Tadżykistanem i Koreą Południową.

źródło: asia plus