Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Wielka Brytania rozpoczyna nowy program pomocy służbom na granicy Tadżycko-AfgańskiejWe wtorek 4 czerwca Ambasador Wielkiej Brytanii w Tadżykistanie Robin Ord-Smith i szef misji Organizacji ds. Migracji (IOM) w Tadżykistanie Tajma Kurt podpisali umowę dotyczącą  współpracy wzdłuż granicy Tadżykistanu z Afganistanem. Komunikat prasowy wydany przez brytyjską ambasadę w Duszanbe informuje, że projekt, o wartości 1.800.000 USD ma przyczynić  się do zwiększenia zdolności tadżyckich i afgańskich służb granicznych poprzez poprawę współpracy transgranicznej, poprawy warunków życia i wzrostu skuteczności w walce z handlem ludźmi, narkotykami i ruchami grup ekstremistycznych.


Ambasador Wielkiej Brytanii powiedział: "Cieszę się, że brytyjski rząd jest w stanie wesprzeć ten bardzo ważny obszar w celu budowania potencjału dla Tadżykistanu i Afganistanu. Mamy nadzieję, że poprzez zwiększenie możliwości służb granicznych mamy nadzieję, że przyczynimy się  do skutecznego zwalczania nielegalnego przepływu narkotyków, imigrantów i potencjalnych terrorystów a także do stabilizacji w regionie. "

Tajma Kurt, szef misji IOM w Tadżykistanie zauważył, "W imieniu Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, chciałbym podziękować rządowi Wielkiej Brytanii za wsparcie, którego głównym celem jest wzmocnienie współpracy między Tadżykistanem i Afganistanem w zapobieganiu i ograniczaniu przemocy i przestępczości na terenach przygranicznych ".

źródło: asia plus