Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżyccy sportowcy zdobyli dwa medale na Letniej Uniwersjadzie 2013 w KazaniuWedług Tadżyckiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (NOC), 7 lipca sportowcy z Tadżykistanu zdobyli dwa medale w belt wrestlingu na letniej Uniwersjadzie 2013 w Kazaniu. Tadżycki sportowiec Abduazim Boynazarov zdobył złoty medal, wygrywając  w  kategorii wagowej do 68 kg. Mahmad Mirow zdobył srebrny medal, zajmując drugie miejsce w kategorii wagowej do 62 kg.

Belt Wrestling jest formą zapasów, datowaną jako jedna z najstarszych w historii. Polega na przewróceniu przeciwnika trzymając go za pas w czasie pojedynku. Łącznie 45 tadżyckich zawodników rywalizuje w dziewięciu konkurencjach w Letniej Uniwersjadzie 2013, która rozpoczęła się 6 lipca i potrwa do 17 lipca.

Letnia Uniwersjada 2013, oficjalnie nazywana jako XXVII Letnia Uniwersjada, odbywa się od 6 do 17 lipca w mieście Kazań, w Rosji, stolicy Republiki Tatarstanu. Spekuluje się, że jest drugą co do wielkości imprezą pod względem ilości sportowców biorących udział w zawodach. Przyjechało ponad 13.500 sportowców z ponad 170 krajów uczestniczących w 13 obowiązkowych i 14 dodatkowych konkurencjach sportowych, co sprawia, że ta edycja Uniwersjady jest największą w historii tej imprezy.

Uniwersjada jest organizowana przez Międzynarodową Federację Sportu Uniwersyteckiego (FISU), z siedzibą w Lozannie, w Szwajcarii. W ciągu dwóch tygodni zostanie rozdanych 351 kompletów medali .

Źródło: Asia Plus