Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tylko 10% Tadżyckiej młodzieży stoi w obliczu poważnych trudności8 lipca starsi przedstawiciele Komitetu ds. Młodzieży, Sportu i Turystyki na konferencji prasowej w Duszanbe przedstawili wyniki prac prowadzonych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.
Kabirjon Jourayev, pierwszy zastępca szefa Komitetu ds. Młodzieży, Sportu i Turystyki, w szczególności zauważył, że tylko 10 procent młodzieży Tadżykistanu jest obecnie w obliczu poważnych trudności, podczas gdy inni nie mają dużych zmartwień. "Nawet jeśli mają problemy, wiedzą, że rząd nie jest obecnie w stanie ich wszystkich rozwiązać," powiedział  Jourayev.

"Rzeczywiście, są problemy z bezrobociem, ale Tadżykistan nie jest obecnie w stanie znaleźć miejsca pracy dla  2.7 miliona młodych obywateli" zauważył tadżycki urzędnik.

Zapytany o spotkania przedstawicieli młodzieży z prezydentem, Jourayev powiedział, że nie było to konieczne do rozwiązywania problemów stojących przed lokalną młodzieżą. "On [prezydent] ma rząd, ministerstwa mają ministrów, miasta i powiaty swoich naczelników, którzy są oficjalnymi przedstawicielami prezydenta," dodał.

Źródło: Asia Plus