Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

4500 nauczycieli pracujących w szkołach w Tadżykistanie ma tylko średnie wykształcenie4500 nauczycieli pracujących w szkołach w Tadżykistanie posiada wyłącznie średnie wykształcenie, oznajmił dziennikarzom Minister Edukacji Nouriddin Saidov w Duszanbe 8 lipca. Według niego, większość nauczycieli ze średnim wykształceniem pracuje w szkołach w odległych dzielnicach. "Liczba takich nauczycieli zmniejsza się z roku na rok, ponieważ mają możliwość dołączenia do  instytucji kształcenia nauczycieli", powiedział minister.

"Najbardziej dotkliwy brak nauczycieli obecnie występuje w Isfara, Khuhistoni Mastchoh, Ayni, Baljuvon i Nourobod”, powiedział Saidov. Dodał również, że 485 kursów dokształcających zostało zorganizowanych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku w celu poprawy umiejętności nauczycieli.

Aktualnie, rzekomo 11300 nauczycieli wzięło udział w tych kursach.

Według danych statystycznych Ministerstwa Edukacji (MG), 130.000 nauczycieli aktualnie pracuje w szkołach w Tadżykistanie. Ponadto w kraju ciągle jest 1200 wakatów na stanowiska dydaktyczne.

Źródło: Asia Plus