Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Urząd miasta Duszanbe ma sposób na obniżkę cen żywności w czasie RamadanuUrząd miasta w Duszanbe rozważył kwestie związane z ustaleniem cen na podstawowe produkty spożywcze w czasie świętego miesiąca Ramadan na spotkaniu 8 lipca, któremu przewodniczył burmistrz Mahmadsaid Ubaidulloyev. Shavkat Saidov, rzecznik burmistrza Duszanbe, powiedział że, nie należy podwyżać cen żywności podczas Ramadanu.

"Urząd miasta zaleca przedsiębiorcom sprzedawać mięso z kurczaka wyprodukowane przez firmę Hilol Murghi za 7,50 somoni za kilogram, kilogram wołowiny za 29,00 somoni, jagnięcinę za 30,00 somoni za kilogram, 50-kilogramowy worek mąki pszennej dobrej jakości za 130,00 somoni, olej roślinny 7,50 somoni za litr, ryż krajowy za 7,00 somoni, kilogram cukru za 4,20 somoni, litr mleka ma kosztować od 3,50 do 4,50 somoni za litr, ziemniaki 1,50 somoni za kilogram, marchew 1,60 somoni za kilogram, cebula 0,65 somoni na kilogram, i jajka 0,5 somoni za sztukę, " powiedział Saidov.

Ceny te powinny pozostać niezmienne podczas świętego miesiąca Ramadan na całym rynku w Duszanbe, niezależnie od formy własności. Burmistrz nakazał właścicielom bazarów w  Duszanbe organizowanie targów produktów rolnych podczas Ramadanu oraz dawać pierwszeństwo osobom sprzedającym własne produkty. Urząd miasta nakazał przeprowadzenie kontroli cen podstawowych produktów spożywczych na rynkach w Duszanbe podczas Ramadanu.

Źródło: Asia Plus