Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Otwarcie budynków sportowych w TadżykistanieDuża hala sportowa przeznaczona do uprawiania wielu dyscyplin sportowych została oddana do użytku z udziałem głowy państwa Emomali Rahmona w dzielnicy Bokhtar. Hala sportowa, spełnia wszystkie warunki do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenis stołowy i inne dyscypliny. Posiada również trybunę na której będzie mogło zasiadać 250 widzów. Hala została zbudowana przez miejscowego przedsiębiorcę Rajabali Davlatov kosztem ponad 1 mln somoni.

Podobna sytuacja miała miejsce w centrum Shahrinav kiedy to głowa państwa Emomali Rahmon zainaugurował otwarcie nowoczesnej hali sportowej.

Budynek ten posiada łącznie 1200 metrów kwadratowych powierzchni i został wybudowany kosztem 2 milionów 700 tysięcy somoni pochodzących z lokalnego budżetu. Będzie można w nim uprawiać 22 rodzaje sportu.

Hala ta posiada trybuny o pojemności 300 miejsc siedzących. Jest to piąta tak dobrze wyposażona hala spotowa w obszarze Shahrinav. Cztery inne zostały zbudowane przez lokalnego przesiębiorce.

Prezydent Tadżykistanu Emomali Rahmon w ostatnich miesiącach gościł na otwarciu wielu budynków sportowych.

Źródło: Asia Plus