Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

SRustam Emamali strzelcem pięciu goli w meczu przeciwko „Agroinvestbank”zef Federacji Futbolu w Tadżykistanie, Rustam Emamali zanotował penta-tricka strzelając pięć bramek  zespołowi „Agroinvestbank”. Drużyna Federacji Piłkarskiej Tadżykistanu pokonała zespół "Agroinvestbank" 8:4 w pierwszym meczu w mini turnieju piłki nożnej pucharu Duszanbe FC Istiqlal.

Według oficjalnej strony piłkarskiej federacji Tadżykistanu w meczu z 18 sierpnia szef federacji, Rustam Emamali strzelił pięć bramek, a trener drużyny narodowej Tadżykistanu, Muhsin Muhammadiev zanotował trzy trafienia.

Według informacji, pozycja bramkarza w drużynie Federacji Piłki Nożnej przypadła szefowi  Komitetu ds. Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej Federacji Anvarowi Mirzaevowi. Krajowi trenerzy Oleg Shirinbekov i Hassan Mustafaev, jak również dzieci i specjalista z młodzieżowej federacji piłkarskiej Eraj Nasehov, stanowili o sile obrony.

W ataku grali szef Federacji, Rustam Emamali i trener kadry narodowej, Muhsin Muhammadiev. Warto wspomnieć, że Muhammadiev pełnił funkcję kapitana zespołu. Khurshed Mirzaev i Azizbek Rajabov, prezydenci federacji, a także Shavkat Sattarov, główny trener krajowej drużyny futsalu zostali zmienieni.

W siódmej minucie Rustam Emamali strzelił precyzyjnie i silnie karnego. Po bramce bankierzy szybko wróciliśmy do status quo. Jednak do przerwy drużyna piłkarska federacji już prowadziła 4:1. W drugiej połowie obie drużyny zdobyły w sumie siedem bramek, a federacja piłkarska prowadziła jednym golem. Końcowy wynik meczu to 8:4 dla Piłkarskiej Federacji Tadżykistanu.

Piłkarska Federacja Tadżykistanu zagra swój kolejny mecz w Istiqlal Cup w środę 21 sierpnia. Jej rywalem będzie zespół Sądu Rejonowego w Duszanbe. Gra rozpocznie się o godzinie 17:30.

Źródło: Asia Plus