Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Abdulmajid Dostiyev: Tadżykistan i Rosja doceniają swoją wielowiekową przyjaźńTadżycki ambasador w Rosji Abdulmajid Dostiyev uczestniczył w obchodach 95. rocznicy Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Geologicznego imieniem Sergo Ordzhonikidze- poinformowała tadżycka ambasada w Moskwie. W przemówieniu na spotkaniu ambasador Dostiyev powiedział, że Tadżykistan przywiązuje szczególną wagę do międzynarodowej współpracy, zwłaszcza w dziedzinie kształcenia wykwalifikowanych specjalistów.

"Rosyjski Państwowy Uniwersytet Geologiczny jest jedną z najbardziej prestiżowych instytucji szkolnictwa wyższego w Rosji, a jej absolwenci pracują teraz nie tylko w Rosji , ale również w wielu innych krajach, m.in. w Tadżykistanie. Obecnie wielu studentów i doktorantów z naszego kraju również studiuje na tym uniwersytecie. Nasz górzysty kraj jest bogaty w zasoby naturalne i potrzebujemy specjalistów w dziedzinie badań geologicznych " powiedział Dostiyev."

Dostiyev powiedział, że Tadżykistan i Rosja mają podobne priorytety przy wzajemnej współpracy: "Nasze kraje mają podobne podejście do zapewnienia globalnego i regionalnego bezpieczeństwa," powiedział tadżycki dyplomata.

"Nasza przyjaźń z Rosją jest wielowiekowa, i doceniamy wartość tych stosunków." Podkreślił Dostiyev.

Dostiyev spotkał się także z tadżyckimi studentami studiującymi na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Geologicznym.

źródło: asia plus