Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Członkowie Islamskiej Partii Odrodzenia  Tadżykistanu nie wezmą udziału w nadchodzących wyborachIslamska Partia Odrodzenia  Tadżykistanu (IRP) postanowiła wstrzymać się od głosowania w wyborach prezydenckich z 2013 r. zaplanowanych na 6 listopada 2013r. Według oświadczenia wydanego przez radę IRP, decyzja wstrzymania się członków partii od głosowania podyktowana jest faktem nie zarejestrowania kandydata partii, pani Oynihol Bobonazarovej jako oficjalnego kandydata na prezydenta Tadżykistanu


"Stanowisko Rady Politycznej Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu w sprawie wyników wyborów prezydenckich zostanie opublikowane po wyborach, " czytamy w oświadczenie wydanym przez IRP.

" Członkowie Rady Politycznej IRP nie wezmą udziału w głosowaniu, ale to nie znaczy , że IRP będzie bojkotować wybory prezydenckie ," powiedział w wywiadzie z portalem Asia Plus wiceszef IRP, Mahmadali Hayit.

Przypominamy, że Centralna Komisja ds. Wyborów i Referendów ( CCER ) odmówiła przyjęcia wniosku o rejestrację kandydata Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu ( IRP) na prezydenta Tadżykistanu, uzasadniając tę decyzję niewystarczającą ilością podpisów.

Źródło: Asia plus