Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Emomali Rachmon zainaugurował otwarcie dużego centrum handlowego w VosePrezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, podczas swojej wizyty w regionie Kulob w południowej prowincji Khatlon, uczestniczył w otwarciu dużego centrum handlowego Sultoni Kabir w centrum administracyjnym powiatu Vose. W nowo powstałym centrum wybudowanym na powierzchni 4 ha, pracę znajdzie ponad 4500 osób. W kompleksie znajdą się m.in. warsztaty szwacze, sale gimnastyczne, centrum rozrywki dla dzieci, sklepy oraz parking.


Centrum zostało wybudowane przez lokalnego przedsiębiorcę Avaza Kabirova, a całkowity koszt projektu wynosi około 30 milionów Somoni, Na chwilę obecną na realizację projektu wydano około 18 milionów Somoni.

Prezydent wezwał również Avaza Kabirova, aby ten podjął kolejne inwestycje i zbudował kilka innych budynków socjalnych w Vose. Przedsiębiorca zobowiązał się do budowy nowoczesnego hotelu w centrum administracyjnym powiatu oraz stadionu mogącego pomieścić 5000 osób w Roudaki.

Podczas swojego pobytu w Vose prezydent Rachmon spotkał się również z władzami regionalnymi w celu omówienia kwestii związanych z rozwojem społeczno-gospodarczym Vose.

źródło: asia plus