Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Londyn gospodarzem  9. Światowego Islamskiego Forum EkonomicznegoW stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie pod hasłem „ Świat się zmienia, nowe relacje” odbyło się 9 Światowe Islamskie Forum Ekonomiczne. Po sukcesach w Malezji, Kazachstanie, Indonezji, Kuwejcie i Pakistanie, Londyn jest pierwszym nie islamskim miastem w którym odbywa się forum.


W forum wzięły udział delegacje z ponad 115 krajów. Głównymi obszarami zainteresowania delegatów podczas 9. Światowego Islamskiego Forum Ekonomicznego był rozwój islamskiej bankowości, finansów, technologii, infrastruktury, eksportu i edukacji.


„Organizacja tej prestiżowej imprezy daje ogromne możliwości dla promocji Londynu, jako światowego serca biznesu, podkreślając nasz status jako centrum islamskich finansów i jako potencjalne miejsce dla zagranicznych inwestorów”, tak powiedział burmistrz Londynu Boris Johnson. Wielka Brytania ma w tej chwili największy islamski sektor bankowy poza środkowym wschodem i Azją. Poprzednie szczyty miały miejsce w Indonezji, Kazachstanie, Kuwejcie, Malezji oraz Pakistanie. W tym roku przypada to na dni 29-31 października.


Źródło: Asia plus