Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Burmistrz Duszanbe: Kluby nocne prowadzą do upadku moralnego młodzieżyW Duszanbe szykuje się zaostrzenie przepisów dla klubów, gdyż burmistrz stolicy Tadżykistanu uważa, że kluby nocne prowadzą do upadku moralnego młodzieży w Tadżykistanie. Jak poinformował Shavkat Saidov, rzecznik biura burmistrza w Duszanbe burmistrza, 29 października w tej sprawie miało miejsce spotkanie podczas którego dyskutowano o wpływie klubów nocnych na młodzież. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele biura burmistrza i kierownicy organów ścigania.


Przemawiając na spotkaniu, Burmistrz Mahmadsaid Ubaidulloyev nakazał objąć funkcjonowanie klubów w Duszanbe ścisłą kontrolą.

Burmistrz wyraził niezadowolenie z faktu, że administracje w niektórych klubach nocnych nie przestrzegają harmonogramu pracy. Burmistrz powiedział również, że w niektórych klubach, porządek publiczny nie jest utrzymywany i wiele z nich funkcjonuje do rana, a to z kolei prowadzi do degradacji moralnej młodzieży .

Ubaidulloyev zlecił policji w Duszanbe aby ta rozpoczęła kontrole we wszystkich klubach nocnych w stolicy kraju.

Poza tym, na spotkaniu Burmistrz Duszanbe nakazał mleczarni Duszanbe sprzedawać mleko codziennie - od 06:00 do 09:00 rano i od 18:00 do 20:00 wieczorem – po cenie 3,50 Somoni na litr, poinformował rzecznik prasowy burmistrza.

źródło: asia plus