Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Radio Asia-Plus rozpoczęło nadawanie w SughdMieszkańcy północnej prowincji Tadżykistanu, mogą już przekręcić swoje odbiorniki radiowe i posłuchać Radia Asia-Plus. Impreza oraz specjalna akcja promocyjna poświęcona temu wydarzeniu została zorganizowana 30 października w stolicy prowincji, Khujand. Przypominamy, że Radio Asia- Plus rozpoczęło testy nadawania w północnym Tadżykistanie 14 sierpnia tego roku.


Radia Asia- Plus można teraz posłuchać w Khujand, Zafarobod, Chkalovsku i Bobojonghafurov. Stało się to możliwe dzięki wsparciu technicznemu spółki Babilon –T.

Według szacunków, w północnym Tadżykistanie mieszka około 600 000 potencjalnych odbiorców Radia Asia –Plus. Radio Asia- Plus ma około milion słuchaczy w Duszanbe i miastach w centrum kraju oraz do 600.000 słuchaczy w Qurghon Teppa, stolicy prowincji Khatlon i okolicznych dzielnicach, w tym Sarband, Vakhsh, Rumi i Bokhtar.

Radio Asia-Plus udał rozpoczęło nadawanie w prowincji Khatlon w kwietniu 2012 roku.

Koncesja  na nadawanie swoich programów w całym kraju i pozwolenia transmisji internetowej zostały przyznanie w październiku 2011 roku.

Radio Asia- Plus po czteroletnim oczekiwaniu na udzielenie licencji na nadawanie było pierwszym prywatną stacją radiową która rozpoczęła swoje nadawanie w Duszanbe, miało to miejsce  9 września 2002.

źródło: asia plus