Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W przeddzień wyborów władze wprowadzają cenzurę dla tadżyckich internautówW przeddzień wyborów w Tadżykistanie zaostrza się cenzura stron internetowych dla tadżyckich internautów. Większości użytkownikom Internetu na terenie Tadżykistanu został zablokowany dostęp do portalu informacyjnego Ozodagon (www.ozodago.com) oraz jego rosyjskiej wersji (www.catoday.org). Dostęp do tych stron został zablokowany przez dostawców internetowych prawdopodobnie na zlecenie Rządowej Agencji Łączności.

Dyrektor Generalny Ozodagon Media-Holding, Zafar Soufi  powiedział w wywiadzie z portalem Asia Plus : "Dostęp do obu miejsc Ozodagon został zablokowany wieczorem 4 listopada”

Według niego, jeden z dostawców Internetowych w kraju poinformował, że polecenie blokady stron internetowych otrzymał od Agencji Łączności. Państwowa Agencja Łączności nakazała również zablokowanie dostępu do serwisy YouTube.

Dzisiaj, przed jutrzejszymi wyborami prezydenckimi  w Tadżykistanie trwa cisza wyborcza.

Jutro, 6 listopada 2013 r. mieszkańcy Tadżykistanu będą mogli oddać swój głos na obecnie urzędującego prezydenta Emomali Rachmona, lub Tolibbeka Bukhoriyeva z Partii Rolniczej; Olima Boboyeva z Partii Reform Gospodarczych, Ismoila Talbakova z Partii Komunistycznej, Abduhalima Ghafforova z Partii Socjalistycznej  oraz Saidjaffara Ismonova z Partii Demokratycznej.

źródło: asia plus