Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rosyjska Duma Państwowa szykuje poprawki do prawa migracyjnegoPrzepisy migracyjne w Federacji Rosyjskiej dotyczące imigrantów prawdopodobnie wkrótce ulegną zmianie. Według informacji opublikowanych przez stronę internetową Polit.ru, imigranci, którzy złamali w Rosji prawo, lub zostali z kraju deportowani za złamanie przepisów migracyjnych otrzymają całkowity zakaz podejmowania pracy na terenie Federacji Rosyjskiej.


Polit.ru donosi, że Igor Igoshin, reprezentujący partię Zjednoczona Rosja, stanowiącą większość w Rosyjskiej  Dumie Państwowej ( Rosyjskiej Niższej Izbie Parlamentu), przedłożył odpowiednie poprawki zgłoszone do ustawy "w sprawie statusu prawnego obywateli zagranicznych w Federacji Rosyjskiej" do rozpatrzenia przez Dumę Państwową.

Według danych statystycznych Federalnej Agencji Migracyjnej ( FMS), w roysjkich koloniach karnych znajduje się około 10.000 obcokrajowcy, a tylko 10 z nich (0,1%) dostało nakaz deportacji, powiedział Igoshin.

Wicemarszałek Dumy Państwowej Władimir Wasiljew powiedział wcześniej, że ponad 30.000 imigrantów zostało w tym roku deportowanych z Rosji za naruszenie krajowych przepisów migracyjnych

Zjednoczona Rosja jest obecnie największą rządzącą partią polityczną w Rosji. W Dumie Państwowej posiada obecnie 238 (52,89 %) z 450 miejsc.