Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Tadżykistanie po raz kolejny obostrzenia w dostawach energii elektrycznejTadżyckie władze zdecydowały się na wprowadzenie racjonowania dostaw energii elektrycznej na terenach wiejskich.  Od 1 listopada mieszkańcy Tadżykistanu zamieszkujący tereny wiejskie, będą mieli dostęp do energii elektrycznej jedynie przez dziewięć godzin dziennie - cztery godziny w godzinach porannych (od 05:00 do 09:00 ) i pięć godzin w porze wieczornej (od 17:00 do 22:00 ), poinformował Nozir Yodgori rzecznik prasowy  Barqi Tojik.


Jak poinformował Nozir Yodgor, racjonowanie energii elektrycznej musiało zostać wprowadzone, w celu zapewnienia stałego dopływu wody do zbiornika hydroelektrowni Norak.

Przypominamy, że jest to już drugie obostrzenie w sprawie dostaw energii w Tadżykistanie. Ostatnio, w dniu 26 października, na terenach wiejskich w Tadżykistanie ograniczono dostawy energii co ograniczyło dostawy prądu do osiemnastu godzin dziennie od 05:00 do 23:00 .

Racjonowanie energii elektrycznej nie ma obecnie wpływu na funkcjonowanie mieszkańców w Duszanbe, a także miastach: Khujand , Qurghon Teppa , Kulob , Tursunzoda i Chkalovsk .

Środki racjonowania dostaw energii elektrycznej są zwykle wprowadzane we wszystkich regionach z wyjątkiem Duszanbe i dążą do ograniczenia rosnącego popytu na energię elektryczną.

źróło: asia plus