Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rosjanie twierdzą, że odnaleźli winnych atakowi na tadżycki pociągRosyjskie organy ścigania odnalazły ośmiu nastolatków w wieku od 15 do 18 lat podejrzanych o atak i obrzucanie kamieniami tadżyckiego pociągu w Rosji, poinformowała rosyjska gazeta „Argumenty i Fakty”. Nastolatkowie podobno przyznali się do obrzucenia pociągu kamieniami, a rekonstrukcja wydarzeń która odbędzie się wkrótce pozwoli ocenić, czy działaniu nastolatków towarzyszyły działania nacjonalistyczne.


Sprawa dotyczy ataku na tadżycki pociąg kursujący na relacji Moskwa - Duszanbe ,  który podczas postoju na stacji Ternovka w Rosji został w dniu 26 października napadnięty przez grupę młodych mężczyzn.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji twierdzi, że atak na tadżycki pociąg to zwykły akt chuligaństwa, a nie jak twierdzą tadżyccy pasażerowie którzy zostali zaatakowani, akt agresji na tle narodowościowym.

Urzędnik Tadżyckiej Ambasady w Moskwie powiedział, że nie zgadza się z rosyjskim stanowiskiem, gdyż  napastnicy krzyczeli nacjonalistyczne hasła i obrażali pod kątem narodowościowym pasażerów pociągu

Źródło: Asia plus