Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Pamir Energy o problemach z dostawami energii w TadżykistaniePomimo postępów w zakresie technicznych możliwości zasilania i dostaw energii elektrycznej, Pamir Energy Company poinformował, że bardzo wiele problemów wymaga jeszcze rozwiązania. Biuro prasowe Pamir Energy poinformowało, że wśród najważniejszych celów firmy znajduje się m.in. wybudowania linii przesyłowych 110 kV dla odbiorców w Rusha, Vanj i Darvoz aby zwiększyć możliwości przesyłu energii elektrycznej w te regiony kraju.

 

Po za tym, w celu sprostowania rosnącemu zapotrzebowaniu na energię w Tadżykistanie, niezbędne jest powstanie nowych elektrowni.


Znaczna część sprzętu który jest użytkowany od prawie 40-50 lat potrzebuje pełnej modernizacji, poinformowało PamirEnergy, zwracając jednocześnie uwagę, że firma musi stworzyć odpowiednie warunki , aby rozwiązać te problemy i przyciągnąć inwestorów.

" W chwili obecnej, pomimo znacznego postępu technicznego oraz w dziedzinie usług, sytuacja finansowa PamirEnergy nadal pozostawia wiele do życzenia. Firma ma nadzieję, że nawiązanie rządowo-prywatnej współpracy pozwoli znaleźć rozwiązanie dla wyżej wymienionych problemów” czytamy w komunikacie prasowym Pamir Energy.


Źródło: Asia Plus