Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Rosji znaleziono ciała dwóch TadżykówNa terenie Federacji Rosyjskie w obwodzie Czelabińskiem odnaleziono dwa ciała, które zidentyfikowano jako zmarłych obywateli Tadżykistanu. Według wstępnej oceny, mężczyźni byli imigrantami z Tadżykistanu, którzy pracowali w Rosji i prawdopodobnie zostali pobici przez miejscowych, donosi Radio Liberty.Tadżycka Ambasada w Moskwie poinformowała w dniu 13 listopada, że ciała zostały zidentyfikowane, a ofiarami byli: Abdumanon Sanginboyev (31 lat) i Sairiddin Mutrifov (22 lata). Ciała zostały odnalezione w miejscowości Kaigorodovo w dniu 12 listopada.

Rosyjskie organy ścigania poinformowały, że w związku z prowadzoną sprawą, zatrzymanych zostało  dwóch miejscowych mężczyzn, których nazwiska nie zostały ujawnione. Zatrzymani podejrzani są o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Jak poinformowała rosyjska policja, tadżyccy imigranci zostali najprawdopodobniej zaatakowani przez zatrzymanych mężczyzn podczas próby kradzieży złomu.

Ataki na imigrantów z Azji Środkowej i z Kaukazu w Rosji nabierają ostatnimi czasy na intensywności. W Rosji coraz powszechniejsze są „rajdy” organizowane na imigrantów przez skrajnych nacjonalistów. Przybyszów z Kaukazu nazywają oni czarnymi, których trzeba wyrzucić z Rosji. Rosjanie coraz bardziej dają posłuch nacjonalistom, do których dołączył nawet krytyk Kremla, Aleksiej Nawalny.

źródło: asia plus