Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Narodowy Bank Tadżykistanu ostrzega przed podróbkami banknotówNarodowy Bank Tadżykistanu w dniu 12 listopada wydał specjalne oświadczenie, w którym przestrzega wszystkich obywateli przed podróbkami banknotów. Jak informuje NBT, fałszywe banknoty będące w obiegu to głównie obce waluty m.in. dolary. Dlatego Tadżycki Bank Centralny również wezwał pracowników sektora bankowego, firmy i osoby prywatne do ostrożności przy transakcjach gotówkowych.


Narodowy Bank Tadżykistanu, powiedział, że nie tylko  organy ścigania, ale także pracownicy sektora bankowego i każdy członek społeczeństwa powinien być odpowiedzialny za walkę z fałszerzami pieniędzy.

"Obywatele Tadżykistanu do przeprowadzania transakcji handlowych powinni używać banknotów jedynie w walucie krajowej, a w przypadku odkrycia podejrzanych banknotów powinni zwrócić się  do władz. Jeśli transakcja handlowa wymaga skorzystania z obcej waluty, pożądane jest, aby przeprowadzić takie transakcje za pośrednictwem banków i kantorów wymiany walut" czytamy w oświadczeniu wydanym przez NBT.

Przypominamy, że Bank Centralny Tadżykistanu w lipcu zaprzeczył informacjom, o fałszowaniu narodowej waluty - Somoni jako absolutnie bezpodstawnym. Od początku 2013 roku nie odnotowano żadnego przypadku podrabiania tadżyckiej waluty.

źródło: asia plus