Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Katar zainteresowany inwestycjami w tadżycką turystykęTadżykistan coraz bardziej skupia swoje wysiłki na inwestycjach mogących w przyszłości przyciągnąć zarówno zagranicznych jak i miejscowych turystów w regiony atrakcyjne turystycznie. Jak informuje Komitet Współpracy Międzynarodowej, cytowany przez portal internetowy Asia Plus w celu zrealizowania pomysłu renowacji i przywrócenia  do użytkowania kurortu narciarskiego Safedorak doszło do spotkania na wysokim szczeblu.

Maliksho Nematov, szef Komitetu ds. Młodzieży, Sportu i Turystyki (, spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Katarskiego Holdingu Nabras i Al-Ta'din.
W trakcie rozmów, Nematov rozmawiał z gośćmi z Kataru o możliwościach inwestycji w rozwój turystyki na terenie Tadżykistanu. Nematov zachęcał do inwestycji w wielu sektorach, m.in. poprzez budowę hoteli.

Katarskim przedsiębiorcom zostało przedłożone kilka projektów inwestycyjnych mających na celu wspieranie rozwoju turystyki w Tadżykistanie. Jednym z ważniejszych projektów zakłada przywrócenie do użytku kurortu narciarskiego Safedorak w dzielnicy Varzob.

źródło: asia plus