Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

IFC zainwestuje w produkcje wysokiej jakości pasz dla zwierząt w TadżykistanieMiędzynarodowa Korporacja Finansowa ( IFC ) planuje podpisać umowę inwestycyjną na produkcję wysokiej jakości pasz dla zwierząt w Tadżykistanie. Jak twierdzi IFC,  rolnictwo w ​​Tadżykistanie ma ogromny potencjał eksportowy i racjonalne korzystanie z tego potencjału może złagodzić problemy zatrudnienia i ubóstwa w kraju.


Sektor rolniczy stanowi w Tadżykistanie około 25 procent produktu krajowego brutto. W kraju ponad 70 procent ludności mieszka na obszarach wiejskich, a większa część z tych ludzi swój dochód czerpie właśnie z rolnictwa.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej IFC, celem projektu jest stworzenie nowoczesnej produkcji wysokiej jakości pasz dla zwierząt przy początkowej mocy produkcyjnej ok. 30 tys ton rocznie. Inwestycje obejmą modernizację, automatyzację i wzrost wydajności istniejącej wytwórni pasz i surowców, które będą dzierżawione od Murghi Hilol SA , wiodącej fabryki jaj w Tadżykistanie. Początkowo Murghi Hilol SA ma być głównym odbiorcą produktów paszowych. Oczekuje się, że baza klientów w przyszłości zwiększy się, a docelowo klienci maja pochodzić ze wszystkich krajów Azji .

źródło: asia plus