Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W dniach 27-28 listopada 2013 r. w Stolicy Wielkiej Brytanii, w Londynie zorganizowane zostaną Dni Tadżykistanu. W ramach imprezy  w dniu 27 listopada zorganizowane zostanie seminarium pt. "Tadżykistan w 21 wieku : Perspektywy rozwoju i postępu”.

Uczestnicy seminarium omówią kwestie związane z państwem i perspektywami dalszego rozwoju współpracy między Tadżykistanem a Zjednoczonym Królestwem oraz sposoby przyciągania inwestycji mających na celu rozwój gospodarki Tadżykistanu i jego placówek oświatowych i kulturalnych.

W Dniach Tadżykistanu w Londynie oraz w seminarium udział wezmą m.in.:  Ambasador Tadżykistanu w Wielkiej Brytanii - Erkin Qosimov, Dyrektor ds. Azji Środkowej Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) -  Masaru Honma, Dyrektor ds. Tadżykistanu Azjatyckiego Banku Rozwoju ( ADB ), przedstawiciel społeczności Payvand - Said Jalal Badakhshi , i Wiceminister Rozwoju Gospodarczego i Handlu w Tadżykistanie - Saidrahmon Nazriyev.

W dniu 28 listopada odbędzie koncert znanej tadżyckiej wokalistki, Mehrinigor Rusta. Impreza organizowana jest przez ambasadę Tadżykistanu i Przedstawicielstwo Tadżykistanu w Londynie w ramach wsparcia Ismaili Centrum.

źródło: asia plus