Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Flydubai uruchomi dodatkowe loty do DuszanbeFlydubai, przewoźnik lotniczy z siedzibą w Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA ), poinformował o zwiększeniu liczby lotów do Duszanbe z dwóch do czterech razy w tygodniu na linii Duszanbe- Dubaj, poinformował wiceprezes Flydubai ds. Bliskiego Wschodu, Europy i WNP, Jeyhun Efendi.


Flydubai uruchomił loty z Dubaju do Duszanbe początkiem maja 2013 r. i na chwilę obecną obsługuje dwa loty w tygodniu. Jednak ostatni wzrost zainteresowania połączeniem wśród podróżnych o 30% przekonał firmę o konieczności zwiększenia ilości połączeń pomiędzy tymi miastami.

„Pomimo tego, że jest Flydubai obsługuje już połączenie z Dubaju do Duszanbe, jesteśmy zainteresowani zwiększeniem swojej działalności w Tadżykistanie, na razie poprzez uruchomienie dodatkowych połączeń, a w przyszłości być może poprzez otwarcie się na nowe miasta w Tadżykistanie. Podobna strategia dla naszej firmy sprawdziła się już w Kirgistanie, gdzie rozpoczęliśmy od obsługi lotów do Osz" powiedział Jeyhun Efendi.


Oprócz arabskiej linii lotniczej, regularne loty na trasie Duszanbe - Dubai są obsługiwane przez prywatnego przewoźnika tadżyckiego przewoźnika, Somon Air.

Źródło: Asia Plus