Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Mufti Tatarstanu spotkał się z liderem Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu27 listopada lider Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu, Muhiddin Kabiri spotkał się w stolicy rosyjskiej republiki Tatarstanu, w Kazaniu z Kamilem hazrat Samgullinem pełniącym funkcję Mufti Tatarstanu, poinformowało biuro prasowe Islamskiej Partii Odrodzenia w Duszanbe.

Podczas rozmów z przywódcą Islamskiej Partii Odrodzenia Tadzykistanu, Kabiri podziękował za wsparcie Samgullina dla tadżyckich emigrantów w Rosji którzy przyjechali w poszukiwaniu pracy lub by studiować w Islamskich szkołach religijnych w Tatarstanie.

Mufti Tatarstanu podziękował z kolei za wsparcie Islamskiej Partii Odrodzenia w za ogromną rolę jaką odgrywa wśród tadżyckiej diaspory poprzez pomoc w budowie meczetów i upowszechniania kultury islamskiej w Rosji.

Islamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu (tadż. Ҳизби Наҳзати Исломии Тоҷикистон) - islamska partia polityczna w Tadżykistanie. W czasie wojny domowej wchodziła w skład Zjednoczonej Opozycji Tadżyckiej.

W wyborach parlamentarnych w 2005 roku na partię zagłosowało 8% osób uprawnionych do oddania głosu. To zagwarantowało partii 2 mandaty na 63 w parlamencie. Partia zbojkotowała wybory prezydenckie w 2006 roku, które wygrał Emomali Rachmonow.

źródło: asia plus