Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Włącz zielone światło dla TadżykistanuNa portalu internetowym polakpotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na projekt wsparcia zatytułowany "Włącz zielone światło dla Tadżykistanu". Projekt ma na celu wsparcie młodych kobiet w w tadżyckim Centrum Podnoszenia Kwalifikacji w Gulszan i zakup sprzętu niezbędnego do pracy i podnoszenia kwalifikacji.


Centrum Podnoszenia Kwalifikacji (CPK) w Gulszan to placówka kształcenia zawodowego położona w pobliżu miasta Aszt w wilajecie sogdyjskim. Powstała w roku 2012 w ramach realizowanego przez naszą Fundację projektu "Uszyjemy swoją przyszłość". Miejsce to jest wykorzystywane nie tylko przez działający w Gulszan Klub Kobiet, ale także przez okoliczne dziewczęta, dla których organizowane są kursy zawodowe. Takie kursy (kroju i szycia, gotowania, haftu komputerowego, etc.) zorganizowane zostały także w ramach tegorocznego projektu "Siła kobiet w Klubach Kobiet".

Realizacja naszego projektu pozwoli placówce szkoleniowej w Gulszan na szybszy rozwój. Dzięki temu kobiety z tej wsi będą miały większe szanse, by ich produkty były bardziej konkurencyjne. A to przełoży się na poprawę sytuacji materialnej ich samych oraz ich rodzin.

Aby im pomóc, chcemy sfinansować zakup... komputerowej maszyny do szycia!

Dzięki stałemu kontaktowi z naszymi tadżyckimi partnerami (organizacją „New Generation”) oraz bezpośredniej współpracy z Klubami Kobiet mamy pewność, że wybrana maszyna do szycia jest tym, co rzeczywiście jest potrzebne. Osoby, które będą jej używać wiedzą, jak wykorzystać możliwości takiego sprzętu. O taką maszynę na pewno będą dbać - aby służyła jak najlepiej i jak najdłużej. Są odpowiednio przeszkolone i chętne do pracy – maszyna jest dla nich przysłowiową wędką, której same muszą użyć, by poprawić swój los. Jesteśmy przekonani, że są na to gotowe. Pomóżmy im właśnie teraz!

Więcej informacji o projekcie oraz o możliwości wsparcia na: www.polakpotrafi.pl