Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Ambasada USA zakończyła szkolenie dla policjantek w TadżykistanieW Tadżykistanie zakończyła się druga edycja programu który obejmował intensywne sześciotygodniowe szkolenie dla kobiet mających zasilić szeregi organów ścigania ds. narkotyków. Program realizowany jest przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w ścisłej współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Republiki Tadżykistanu.


Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistów z INL i trwało od 21 października do 29 listopada 2013. Policjantki otrzymały ponad 20 tematów, które miały umożliwić im zaznajomienie się z problemami jakie dotykają mieszkańców w Tadżykistanie,  takich jak przemoc w rodzinie, samobójstwa wśród kobiet  i młodzieży czy handel ludźmi.


Program ma na celu nauczyć policjantki umiejętności operacyjnych i śledczych, co doprowadzi do zwiększenia zdolności organów ścigania w tym kraju w celu zaspokojenia potrzeb społecznych.

Rząd USA już od dawna jest zaangażowany we wspieranie organów ścigania i instytucji wymiaru sprawiedliwości i w Tadżykistanie. Od 1992 roku, Amerykanie dostarczyli ponad 1 mld USD pomocy zarówno humanitarnej jak i tej wspierającej procesy demokratyczne w Tadżykistanie, rozwój edukacji czy opieki zdrowotnej.

źródło: asia plus