Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Łotewska firma zainteresowana budową kolei regionalnych w TadżykistaniePodczas wizyty w Tadżykistanie, Sergey Litwinienko, główny menadżer łotewskiego przedsiębiorstwa Serge Kozak, złożył propozycję wybudowania  przez swoją firmę kolei regionalnych w Azji Środkowej przebiegających przez terytorium Tadżykistanu. Jak podaje Ministerstwo Transportu Tadżykistanu, kwestia ta była omawiana podczas spotkania Litwinienki z Wicepremierem Tadżykistanu.


Jak możemy przeczytać jednak na stronie internetowej Ministerstwa Transportu w Tadżykistanie, negocjacje wciąż są na początkowym etapie.
Założona w 2008 roku , Serge Kozak jest zrzeszeniem spółek zajmujących się handlem międzynarodowym i logistyką. Grupa firm zaczęła rozwijać własny korytarza transportowy pomiędzy Europą Wschodnią i Bliskim Wschodem przez Azję Środkową.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Serge Kozak , podstawowe kierunki działalności spółki obejmują : handel międzynarodowy różnego rodzaju zbożami i innymi produktami rolnymi z Ukrainy , Rosji i Kazachstanu do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Ponadto firma zajmuje się  międzynarodowym handlem  ropa naftową i produktami naftowymi a także świadczy usługi spedycyjne.


Źródło: Asia Plus