Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycka firma pomoże imigrantom w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia w RosjiW związku z ostatnimi zmianami prawnymi dla zagranicznych pracowników w Rosji, tadżycka firma ubezpieczeniowa Mehnat , ogłosiła gotowość do wsparcia Tadżyckich migrantów pracujących w Rosji, poprzez udostępnienie wszystkich niezbędnych informacji i praktyczne konsultacje w sprawie procedury uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego niezbędnego do pracy na terenie Federacji Rosyjskiej.


"Nasza firma zorganizowała dwudziesto-cztero godzinny serwis informacyjny, który umożliwia dostęp do wszystkich niezbędnych informacji na temat ubezpieczenia zdrowotnego, " informuje rzecznik prasowy Mehnat w rozmowie z portalem Asia –Plus.

Dyrektor Mehnat, Firdavs Mastoulov poinformował, że usługa jest świadczona w związku z posunięciem Federacji Rosyjskiej, która zamierza wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla zagranicznych pracowników którzy będę chcieli podjąć pracę w Rosji po 1 stycznia 2014 roku.

"Rząd Rosji już zatwierdził poprawkę do Kodeksu Pracy wymagającą od zagranicznych migrantów, aby uzyskali oni ubezpieczenie zdrowotne, " podkreślił Mastoulov

Aleksey Zhuravlev, poseł w Dumie Państwowej i jednocześnie członek partii " Wielka Rosja”, która zainicjowała poprawki, powiedział, że wprowadzenie zmian jest konieczne w celu powstrzymania nielegalnej " turystyki medycznej ". Proceder ten jest w Rosji poważnym problemem, gdyż obywatele państw WNP przyjeżdżają do Rosji, aby uzyskać wykwalifikowaną pomoc medyczną która w wielu przypadkach jest darmowa. Większość z tych obcokrajowców to pacjenci z poważnymi chorobami, a także kobiety w ciąży.
Źródło: Asia plus