Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Sirojiddin Aslov nowym Ministrem Spraw ZagranicznychNowy Minister Spraw Zagranicznych Sirojiddin Aslov posiada wszystkie cechy i umiejętności jakie powinien posiadać dyplomata, a jego bogate doświadczenie w pracy w służbie dyplomatycznej pozwoli mu na ochronę narodowych interesów kraju w odpowiedni sposób, powiedział tadżycki ekspert ds. stosunków międzynarodowych Abdunabi Sattorzoda.


"Pracowaliśmy razem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych przez pewien czas i wiem, że Sirojiddin Aslov rozwiązuje wszystkie problemy po starannym rozważeniu. Taka cecha jest bardzo ważna z punktu widzenia jakości kariery dyplomaty," powiedział Sattorzoda.

Abdunabi Sattorzoda uważa również, że doświadczenie Sirojiddina Aslova jakie zyskał podczas służby jako Zastępca Ministra Spraw Zagranicznych oraz jako Stały Przedstawiciel ONZ w Tadżykistanie i Ambasadora Tadżykistanu na Kubie pomoże mu promować interesy Tadżykistanu w odpowiedni sposób.

Przypominamy, że postanowieniem Prezydenta Tadżykistanu Emomali Rachmona,  Sirojiddin Aslov, został powołany na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych w dniu 29 listopada, zastępując Hamrokhoni Zarifiego.


Źródło: Asia plus