Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Ekspert ITC: Tadżykistan ma bardzo duży potencjał turystycznyJak ocenia International Trade Center (ITC), Tadżykistan ma bardzo duży potencjał turystyczny, a turystów może przyciągnąć poprzez swoją kreatywność, np. rozwijając zainteresowanie produktami rzemieślniczymi w kraju.  Według ITC, tworzenie mapy turystycznej Tadżykistanu powinno skupić się przede wszystkim na regionach biednych.


Powyższe wnioski, to przemyślenia Pana Francoisa Laurenta, międzynarodowego konsultanta ds. turystyki , który dwukrotnie odwiedził Tadżykistan w celu opracowania planu rozwoju turystyki w tym kraju.

Podczas swojej wizyty w Tadżykistanie,  Laurent w towarzystwie narodowego konsultanta ITC, Surata Toimastova i Tahminy Karimovej odwiedził główne turystyczne miejsce w kraju.  Delegacja udała się m.in. do Górskiego Badachszanu,  do  Zarafshon, a także spotkała się z rzemieślnikami oraz przedstawicielami firm turystycznych.

Pytany o wrażenia z wizyty w Tadżykistanie, Laurent powiedział : " Tadżykistan ma duży potencjał dla rozwoju turystyki . Kraj ten może przyciągnąć tysiące ludzi z całego świata zachęcając ich zwiedzania , trekkingu, uprawy sportów ekstremalnych itp. Jednak, aby uczynić z Tadżykistanu raj turystyczny należy włożyć w to jeszcze bardzo dużo pracy. Przede wszystkim należy zadbać o reklamę oraz powszechny dostęp do informacji turystycznej w Internecie. Po za tym należy upowszechnić dostęp do Internetu w całym kraju a także możliwość płacenia kartą kredytową, gdyż czasem po za Duszanbe jest z tym problem. Ponadto podczas górskich wędrówek mamy szeroki wybór zakwaterowania, jednakże pokoje dla gości powinny być lepiej wyposażone.”

Źródło: Asia plus