Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Tadżykistanie zaprezentowano nową literaturę dotyczącą praw człowiekaW stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, zaprezentowano sześć nowych książek wydanych przez profesorów z Tadżyckiego Uniwersytetu Narodowego. Książki, które swoją tematyką obejmują ochronę praw człowieka wydane zostały przez Tadżycki Uniwersytet Narodowy przy współpracy z Euroazjatycką Fundacją w Azji Środkowej (EFCA).

Jak informuje Euroazjatycka Fundacja w Azji Środkowej, celem wydania nowej literatury dotyczącej praw człowieka jest nowy wkład w poprawę jakości edukacji prawnej, a poprzez to zapewnienie przestrzegania prawa w Tadżykistanie.

Współpraca Tadżyckiego Uniwersytetu Narodowego oraz Euroazjatyckiej Fundacji w Azji Środkowej odbywa się w ramach podpisanego we wrześniu 2011 roku porozumienia. Na podstawie tego dokumentu EFCA finansuje i wspiera rozwój wydziału prawa na Tadżyckim Uniwersytecie Narodowym a także wspiera projekty służące ochronie praw człowieka w Tadżykistanie.

Działalnośc ta prowadzona jest w ramach programu „Równość wobec prawa: Dostęp do sprawiedliwości w Azji Środkowej”” (EBL)

źródło: asia plus