Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

9300 Tadżyków z zakazem wjazdu do RosjiJak informuje Tadżycka Służba Migracyjna, w 2013 roku ponad 9300 obywateli Republiki Tadżykistanu otrzymało zakaz wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej na okres pięciu lat. Powodem wydania takiego zakazu przez Rosję, jest naruszenie przez Tadżyków przepisów rosyjskich migracyjnych podczas ich pobytu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Aby całkowicie uniemożliwić wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej i uszczelnić system, na Międzynarodowym Lotnisku w Duszanbe do systemu informacyjnego dodano dane wszystkich osób z zakazem wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak informuje centrum prasowe Międzynarodowego Lotniska Duszanbe, dzięki wprowadzeniu powszechnego systemu informacji poprawiono jakość usług dla pasażerów, a ponadto dzięki usprawnieniu procedur jak do tej pory zaoszczędzono blisko 6,5 miliona $.

Według centrum prasowego lotniska w Duszanbe, jak do tej pory z systemu informacyjnego skorzystało ponad 77 000 obywateli Tadżykistanu. Dla wszystkich pragnących skorzystać z systemu, wszystkie informacje są bezpłatne.

Źródło: Asia plus