Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycka produkcja wygrywa Festiwal Filmów Krótkometrażowych w BiszkekuFilm krótkometrażowy „In Between” zrealizowany przez tadżycką reżyserkę Sharofat Arabovą, zdobył pierwsze miejsce na Trzecim międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych, który odbył się 15 grudnia w stolicy Kirgistanu, Biszkeku.

W festiwalu w Biszkeku wzięły udział produkcje z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, krajów bałtyckich i Gruzji, jednak to tadżycka produkcja została wybrana jako najlepszy film festiwalu.

„In Between” to film o imigrantach zamieszkujących w indyjskiej metropolii. Pomimo ich pochodzenia, wszyscy oni są cudzoziemcami: niektórzy mniej, niektórzy więcej , jednak wszyscy oni są obcy w miejscu gdzie przybyli w poszukiwaniu szczęścia. Rosyjska tancerka- Marina, Hindus- Balan, nepalska nastolatka- Ayushi oraz jej matka, wszyscy oni należą do nowego i starego świata, utknęli pomiędzy [In Between].


Sharofat Arabova ukończyła Duszanbe Art College w 1997 roku, a następnie w 2006 roku ukończyła Rosyjsko- Tadżycki Uniwersytet Słowiański w Duszanbe. Była stypendystką Rady Stosunków Kulturalnych Indii ( ICCR ). Sharofat Arabova ukończyła również Film and Television Institute of India w Pune.

źródło: asia plus