Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Dyrektor Narodowego Banku Tadżykistanu spotkał się z przedstawicielem IFCW dniu 20 grudnia podczas spotkania Abdujabbora Shirnova, Prezesa Narodowego Banku Tadżykistanu z Chritopherem Millerem, dyrektorem IFC w Tadżykistanie rozmawiano o wynikach współpracy pomiędzy Tadżykistanem a International Finance Corporation (IFC) w roku 2013 oraz o perspektywach współpracy w roku 2014 r.

Według komunikatu prasowego Narodowego Banku Tadżykistanu, Chritopher Miller powiedział, że IFC będzie kontynuować działalność w Tadżykistanie, gdyż na przyszły rok zaplanowanych jest kilka projektów mających na celu wspieranie mikrofinansowania, zwiększenie świadomości finansowej a także pomoc dla pierwszego prywatnego biura kredytowego w Tadżykistanie.

Dyrektor Narodowego banku Tadżykistanu wyraził podziękowania za wsparcie International Finance Corporation za wsparcie dla biura kredytowego, co zdecydowania poprawiło dostęp do finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw jak i dla konsumentów.

Shirinov podkreślił również znaczenie wsparcia IFC dla rozwoju całego sektora kredytowego w Tadżykistanie i przyciągania inwestycji w sektorze bankowym w kraju.

 

Źródło: Asia plus